Wojciech Sumliński – sensacyjne materiały video ze spotkania autorskiego w Toronto


SONY DSC

Znany dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński, spotkał się 17 grudnia 2013 z Polonią kanadyjską w Toronto. Wieczór autorski był pierwszą prezentacją nowej książki nieugiętego reportera, zatytułowanej „Z mocy nadziei”.

Jej fragment można znaleźć pod poniższym linkiem:

https://marszpolonia.com/2013/12/16/wojciech-sumlinski-z-mocy-nadziei-promocja-nowej-ksiazki-w-kanadzie/

Spotkanie, na które przyszło ponad sto osób trwało prawie trzy godziny. Wojciech Sumliński opowiadał o swojej dramatycznej historii dziennikarza śledczego w III RP, szczegółach licznych, wytaczanych mu procesów, z których ostatni, zapowiada się szczególnie sensacyjnie, ujawniając wątki, wskazujące na kompromitujące zaangażowanie służb specjalnych i najwyższych urzędników państwowych. Wiele uwagi autor poświęcił tajemnicy zabójstwa błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Oficjalna wersja zbrodni, przypieczętowana wyrokami pokazowego procesu, została zakwestionowana wieloletnim śledztwem prokuratora Andrzeja Witkowskiego, trzykrotnie odsuwanego od prowadzenia dochodzenia. Wojciech Sumliński napisał na ten temat przemilczaną w głównych mediach książkę „Kto naprawdę Go zabił?”. Spotkanie zakończyły pytania od widowni, wykazującej dużą znajomość sytuacji politycznej w Polsce i tematyki, poruszanej przez polskiego reportera.

Z obszernego materiału filmowego prezentujemy fragment, dotyczący historii pracy dziennikarskiej Wojciecha Sumlińskiego, oraz wypowiedź autora na temat księdza Stanisława Małkowskiego i zabójstwa błogosławionego księdza Jerzego. Trzeci video klip poświęcony jest szczegółom procesu Wojciecha Sumlińskiego i tajemnicy tajnego „aneksu WSI”, który po tragicznej śmierci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego przeszedł w posiadanie Bronisława Komorowskiego.

(red)

portret Wojciecha Sumlińskiego: Aleksander Rybczyński

1 Trackback / Pingback

  1. Ksiądz Stanisław Małkowski i Wojciech Sumliński w Kanadzie | Marsz Polonia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: