Polonia amerykańska w obronie mecenas Marii Szonert-Biniendy


W imieniu Polaków zamieszkałych w USA, szczególnie w Stanach Nowy Jork, New Jersey, Connecticut, Pensylwania i Massachusetts, wyrażamy oburzenie i najwyższe zdziwienie słowami senator PO pani Barbary Borys Damięckiej na temat wyboru nowego Wice-prezesa Kongresu Polonii Amerykańskiej.
W demokratycznym państwie, takim jak USA, gdzie stosuje się standardy i przestrzega prawa, głos wyborców jest najwyższą wartością. Pani Senator zdaje się nie rozumieć tego konceptu. Nic dziwnego, po latach rządów PO naznaczonych aferami i korupcja, niekompetencja lub wręcz wyprzedaniem interesów własnego kraju, Polski, można zapomnieć, jak wygląda normalne państwo.
Pani Senator! Zapewniamy Panią, że doskonale się orientujemy, kogo wybraliśmy na naszego Wice-prezesa. Wybraliśmy osobę uczciwą, kompetentną, wielkiego patriotę. Rozumiemy, że to kole w oczy, nie zgadza się z praktyką rządzenia stosowaną przez PO. Jakiż to musi być dyskomfort! Mówi Pani, że nie wyobraża sobie współpracy osoby o takich poglądach z Ambasadą Polski.
Proszę Pani, wolny kraj, jeśli Ambasada Polski w USA chce, może się zwrócić o współpracę do innych Kongresów w USA, niemieckiego lub rosyjskiego, zapewne to rozwiązanie  będzie bliższe Pani sercu?
Z najwyższym oburzeniem protestujemy przeciw niegodnej i haniebnej wypowiedzi pani senator Barbary Borys Damięckiej, Wice-przewodniczącej senackiej Komisji do spraw Emigracji i Łączności z Polakami za granicą. Nie wyobrażamy sobie, jako Polonia w USA, współpracy z komisją, reprezentowaną przez osobę o takich poglądach!
Komitet Obchodow Rocznicy  Smoleńskiej
Agata Mikolajczyk – koordynator Klubów Gazety Polskiej w USA i Kanadzie
Witold Rosowski – Przewodniczący Oddziału Nowy York/New Jersey  Stowarzyszenia Solidarni 2010, członek Kongresu Polonii Amerykańskiej
Klub Gazety Polskiej – Filadelfia

1 Comment on Polonia amerykańska w obronie mecenas Marii Szonert-Biniendy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: