Polonia z USA oddała hołd Bohaterom Powstania Warszawskiego


2 NY

Patriotyczna, uroczysta Msza Święta upamiętniająca Ofiary Powstania Warszawskiego oraz koncert zorganizowane przez Stowarzyszenie Solidarni 2010 Oddział w Nowym Jorku zgromadziła licznie przybyłą na tę uroczystość Polonię.

Mszę Świętą w Katedrze pw. Św.Patryka w Nowym Yorku w intencji Ofiar i Bohaterów Powstania Warszawskiego w jego 70.rocznicę   zaszczyciły  swoją obecnością środowiska patriotyczne od Bostonu do Filadelfii, Kluby Gazety Polskiej, Komitet Obchodów   rocznicy katastrofy smoleńskiej z Amerykańskiej Częstochowy, Rodziny Radia Maryja z New Jersey, Górale, Harcerze z Brooklynu, Liga Morska z LI, Pulaski Militia z Brooklynu  i wiele innych. Msze Świętą celebrował ksiądz Stefan Las z Sanktuarium Jana Pawla II    w Passaic, NJ, koncelebrował ojciec Tadeusz Lizinczyk z parafii Swietego Biskupa i Meczennika na    Manhattanie, a kazanie wygłosił Przeor Zakonu   Paulinow w Amerykańskiej Częstochowie  ojciec Rafał Walczyk. Msza święta i obchody zgromadziły około pół tysiąca osób!
Na rozpoczęcie Mszy odczytano list od Posła Adama Kwiatkowskiego.
Gośćmi specjalnymi wieczoru byli Pani Wanda Wyrwas, Powstaniec, ps.Druga Japonka – jej starsza siostra, ps. Japonka także brala udział w powstaniu oraz Pani Janina Zadrożna, której mąż kierował radiostacją powstańczą „Błyskawica”. Panie otrzymały od organizatorów wiązanki pięknych kwiatów.
W końcowym słowie Witold Rosowski – szef Solidarnych2010 w Nowym Yorku, organizator Rocznicy – podziękował wszystkim przybyłym za ich obecność , „liczny udział w uroczystości jest dowodem na to, ze Bog, Honor i Ojczyzna są ciągle żywe w naszych duszach” , „dziękuję Bogu za tę wielka laskę, którą nas obdarzył – za laskę bycia Polakiem. Bo polskość to znaczy godność, bo polskość to umiłowanie wolności, bo  polskość to dążenie do prawdy” – zakończył Witold Rosowski.

Mszę świętą uświetnił koncert:. W programie artystycznym, udział wzięli:

organy – Andrzej Trembicki

kantor podczas mszy świętej oraz wykonanie pieśni patriotycznych – Eva Grabo

keyboard oraz wykonanie pieśni do słów Adama Asnyka „Miejcie Nadzieję” z repertuaru Piwnicy pod Baranami – Marta Wachulec

wiersze – Jolanta Machulec, Elżbieta Swieszek, Waldemar Kulaga, Witold Rosowski

W programie utwory K.K Baczyńskiego, Adama Asnyka, Marii Konopnickiej,

Władysława Bełzy oraz Józefa Szczepańskiego Ziutka.

Program Przygotowali Solidarni2010NewYork.

Z inicjatywy organizatorów, Solidarnych2010, Polonia masowo podpisała się również pod listem sprzeciwu skierowanego do komisji etyki Sejmu RP wobec ukarania Pani Profesor Poseł Krystyny Pawłowicz za jej wypowiedz o Władysławie Bartoszewskim. Zebrano 280 podpisów.

foto: Piotr Terlecki

Za portalem solidarni.pl

http://solidarni2010.pl/28594-polonia-z-usa-oddala-hold-bohaterom-powstania-warszawskiego.html?PHPSESSID=bb25a6739d7eb7bde97b7f4d22101534

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: