Marek Baterowicz – ABY POLSKA BYŁA POLSKĄ!

SONY DSC

  Od tylu już lat śpiewamy ten refren z piosenki Pietrzaka, popularny od lat „Solidarności”. Powraca często,  widocznie jakoś ta III RP nie stała się Polską, nie jest matką dla narodu, ale może jakąś macochą. A czasami i wiedźmą, gdy w jej granicach ( a nawet poza granicami!) giną rodacy, podstępnie likwidowani. I potem stawiamy im pomniki lub tablice pamiątkowe jak po ciosie zadanym nam 10 kwietnia 2010. Śpiewamy wtedy: „Aby Polska była Polską..”

  Refren ten powtarzamy bez przerwy, pełni nadziei. Niestety, nie dajmy się ponieść złudzeniom, bo Polski takiej – o jakiej marzyliśmy – nie będzie, jeżeli obywatele będą bojkotować w Kraju wybory. Nasza ząbkująca demokracja zatrzymała się w pół drogi między Rosją a Zachodem, a wciąż bliżej Dumy niż Westminsteru – jak pisała w korespondencji z Anglii Elżbieta Królikowska-Avis. Tam, w Izbie Gmin, nie wolno obrażać dyskutantów, natomiast w naszym Sejmie słychać nieraz słone epitety jak „bydło”, „karły”, „mohery” albo drwiące przerywniki: „Nic nie rozumiesz, baranie! Słusznie zauważa autorka, że to poziom Łukaszenki albo Chaveza ( dziś Maduro), a może po prostu  podchmielonego Jasia przy kiosku z piwem.  W Sejmie nie fruwają jeszcze kufle! Padają za to określenia jak np. „pan jest chamem, proszę zejść z mównicy”…A w senacie bywali senatorzy od lat będący w konflikcie z wymiarem sprawiedliwości! Nieraz marszałkowie przerywają wypowiedzi posłów jak niedawno pani Kidawa-Błońska, tej przynajmniej dostało się słusznie i w miarę elegancko ( „że nadaje się do dojenia krów!”). I tak trwa ten spektakl, gdy robią z nas jeleni!

      Oprócz ruin demokracji w naszym parlamencie powiększa się obszar ruiny Rzeczypospolitej w ogóle, ponieważ rządy koalicji PO-PSL doprowadziły do paraliżu i demontażu państwa. To co jeszcze działa to urzędy instrumentalne jak sądy lub prokuratura pozostające na usługach układu czyli grupy trzymającej władzę. Sądy bowiem zapewniają władzę układowi, pozwalają na „uwiarygodnienie” politycznych kłamstw, podtrzymują linię „fałszyzmu” (ciekawy neologizm), który stał się wytyczną w mediach, w telewizyjnych dziennikach. W obronie prawdy występują za to pisma niezależne jak „Gazeta Polska”, „GPC” ,”Gazeta Warszawska” czy „Nasz Dziennik”, lecz ich zasięg nie dorównuje wszechmocy TV. Miał zatem rację ks Żarski mówiąc, że III RP buduje się na antywartościach, a jego kazanie rozjuszyło kiedyś byłego „prezydenta” Komorowskiego. Wobec księdza zastosowano jakże „subtelną” represję odbierając mu prawie pewną nominację na biskupa polowego WP. Mówi to wiele o stanie demokracji, podobnie jak metody ośmieszania legalnej przecież opozycji przez medialne „autorytety”, które usiłują zakrzyczeć rzeczywistość. O tej odrażającej „kulturze” krzyku pisze historyk prof.Andrzej Nowak (UJ) w ważnej książce pt. „Od Polski do post-polityki” ( Kraków, Arcana 2010). Ale podtytuł tej książki – intelektualna historia zapaści Rzeczypospolitej – budzi kontrowersje. Książka  odsłania  gorzkie problemy III RP, a jej waga porównywalna jest z analizami prof.R.Legutki w „Eseju o duszy polskiej”. Należy tu jednak zakwestionować podtytuł książki prof. A. Nowaka, bowiem polski intelekt bynajmniej nie uległ degradacji, to pozory. Jest jednak spychany na margines przez moce służb specjalnych i wyciszany w publicznych polemikach, usuwany z przestrzeni medialnej. Poza tym ma się doskonale, o czym świadczą publikacje wielu intelektualistów i profesorów jak prace samego prof. A.Nowaka albo niedawna książka prof. K. Szczerskiego o naprawie Rzeczypospolitej czy zbiorowa praca 21 autorów pt. „Wygaszanie Polski” ( Kraków, Biały Kruk 2015) oraz wiele innych. A wspaniałe przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy w ONZ ?! A analizy prof. B. Doparta ( w „Nowym Państwie” nr 9/br) lub refleksje Seawolfa i jego ulubionego kokosa26?  I tylu innych blogerów. Nie widzę zapaści intelektu, chyba że u dr. Laska i innych adeptów „pancernej brzozy” degustujących wywar z „anodiny”.

    Koalicja PO-PSL nie wahała się też stosować metody używanej przez reżim bolszewicki czyli oskarżać politycznych oponentów o …chorobę umysłową! Oto po raporcie Jarosława Kaczyńskiego o stanie Rzeczypospolitej odezwali się rzecznicy Platformy perorując, że jego autor powinien być …leczony psychiatrycznie! Co do  demokracji to zbliżamy się więc do Białorusi,  w rocznicę smoleńskiej hekatomby pobito też w Warszawie reportera „Gazety Polskiej”. Jednocześnie nikt z rzeczników Platformy nie kwestionuje mentalnego stanu autorów raportu MAK-u ( lub Millera), o którym krąży już dowcip, że został wysmażony według instrukcji Stalina, przefaksowanej z piekła.

     A reżim PO-PSL manipulował umysłami obywateli, organizując parady  zwolenników, którzy maszerowali w białych kapeluszach i w białych fartuchach (!), a ten cyrk uzupełniały transparenty z napisem: PO-lska Po-kój PO-stęp PO-rtfel, Ta reklama materializmu oraz nowa przewodnia siła narodu są parawanem dla ukrytych machinacji rządu, a polegają one na szeroko zakrojonych prywatyzacjach, które mogą nawet podważyć istnienie państwa polskiego. Albowiem jeśli Rosjanie wykupią naszą ropę (Lotus), elektrownie (a już wisimy u nich na gazowym postronku, płacąc w dodatku o wiele drożej niż Anglicy),  a Niemcy wykupią naszą pocztę czy LOT  – to dojdzie do swoistego rozbioru kraju, właśnie drogą prywatyzacji. Rząd Tuska przypominał  Komisję Likwidacyjną Polski, o czym pisałem już lata temu (np. w artykule „Platforma Oligarchów” („Gazeta Polska”, 29.4.2009 r.). Rząd Kopacz kontynuuje to niszczycielskie dzieło, czas położyć temu kres.

       Stoimy naprawdę na progu wiodącym do nicości, do której chciała nas strącić już caryca Katarzyna. A lektura książki Wojciecha Sumlińskiego – „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego” (W-wa, WSR 2015) – ukazuje jak ową nicość wypełniły gangi i mafie oplątujące też instytucje państwa. Układ post-komunistyczny nie działa w polskim interesie, przejął najgorsze cechy peerelowskiej agentury. Układ ten lekceważy mądre słowa Jana Pawła II, który wzywał do strzeżenia skarbca ponadczasowych wartości, a radził, aby korzystanie z wolności było ku zbudowaniu, a nie ku upadkowi (list Wojtyły do generała Zakonu Paulinów na Jasnej Górze z r.2005 ). A także wzywał o „ludzi sumienia” dla Polski, co musimy przypominać przy każdej okazji. Bez tych ludzi sumienia Polskę unicestwią do końca przekupni agenci i ministrowie bez kwalifikacji. Wybierzmy wreszcie ludzi sumienia! Nie ma ich po stronie Peerelczyków, głosujmy więc na Polaków – proste kryterium! A głosowanie – raz jeszcze przypomnijmy –  to twój przywilej, nie obowiązek.

Marek Baterowicz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: