Podwójny błąd serwisowy


agnieszka-radwanska-07

Wystarczająco bulwersujące wieści o chamskim zachowaniu pseudo kibiców na kortach Izraela okazały się tylko preludium do medialnej manipulacji, która falą masowo powielanego artykułu AFP News (Agence France-Presse) rozlała się na angielskojęzyczne portale całego świata.

Oto luźne tłumaczenie fragmentów tego z pozoru „obiektywnego” materiału:
„Radwańska nie ukrywała swoich uczuć, choć nie sprecyzowała, czy nawiązuje do politycznych demonstracji izraelskiego tłumu, czy też poróżnienia z drużyną gospodarzy”.
– Byłam bardzo rozczarowana – odpowiedziała polska tenisistka, zapytana dlaczego konferencja prasowa po meczu, była taka krótka. – Nie spodziewałam się, że coś podobnego wydarzy się na turnieju z udziałem wielu drużyn i wielu najlepszych graczy, a jednak: parę rzeczy się wydarzyło.
– To jest zawsze przykre i także nie fair. Myślę, że nie powinno się tak nieodpowiedzialnie zachowywać.”
„Przed rokiem Radwańska wywołała zamieszanie podczas Katar Open, skarżąc się na zachowanie na korcie Wiktorii Azarenko. Tym razem, w kontekście doniesień, że tłum Izraelczyków robił hałaśliwe sugestie na temat antysemityzmu w Polsce, uwagi Radwańskiej mają znacznie poważniejszy ton” – podaje „rzeczowo” anonimowy autor tekstu, powszechnie dostępnego w dziesiątkach wersji w sieci.

Przypadkowy czytelnik nie dowie się, co naprawdę wydarzyło się na kortach w Eilat w trakcie turnieju Fed Cup. Polskie zawodniczki wstrzemięźliwie i dyskretnie mówią o przykrościach, jakie je spotkały. Jedynym, oczywistym przekazem tego „dziennikarskiego” doniesienia (a chyba raczej donosu) jest wiadomość o polskim antysemityzmie.

Narzekamy na kłamstwa i manipulacje „Gazety Wyborczej” i pozostałych mediów „głównego ścieku”. Okazuje się, że nawet one mogłyby się wiele nauczyć od światowych cham-pionów odwracania kota do góry ogonem.

Nessun Dorma

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: