Spotkanie z autorem powieści: „Spisek założycielski. Historia jednego morderstwa”


14 maja 2015 w siedzibie SDP przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie miało miejsce spotkanie z Piotrem Wrońskim, byłym funkcjonariuszem SB  i autorem powieści o okolicznościach zamordowania ks. Jerzego Popiełuszki.

„Spisek założycielski” jest sprawnie napisaną powieścią z kluczem. Czytelnik dowie się o okolicznościach zamordowania przez funkcjonariuszy SB księdza Jerzego Popiełuszki. Na rynku wydawniczym po raz pierwszy pojawia się powieść napisana przez byłego oficera komunistycznych służb specjalnych, w której autor obarcza odpowiedzialnością za tę zbrodnię najważniejszych przywódców PRL. Piotr Wroński dokonuje ciekawiej, oryginalniej  interpretacji motywów oraz celów jakimi się kierowali decydenci wyrażając aprobatę na bestialski mord na kapelanie „Solidarności”.

Autor demaskuje cynizm i zbrodniczość tworu państwo-podobnego jakim był PRL oraz dokonuje rozrachunku własnego w nim udziału. Ujawnia kuchnię pracy operacyjnej SB oraz stopień infiltracji SB przez KGB. Obnaża cynizm i bezduszność świata bezpieki.

Za portalem;

Solidarni 2010

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: