Film „Smoleńsk” Antoniego Krauzego jednak powstanie!


Film „Smoleńsk” Antoniego Krauzego jednak powstanie! W lutym wznowione będą kolejne zdjęcia do filmu.

Wbrew  pesymistom, którzy „postawili już krzyżyk” na filmie „Smoleńsk” Antoniego Krauzego, w lutym zostają wznowione do niego zdjęcia.

Przerwa  trwała kilka miesięcy, bo zabrakło funduszy na dalszą produkcję. Film w  całości finansowany jest przez prywatne osoby, bo Instytut Sztuki Filmowej odmówił dotacji, która jest zwyczajowo przyznawana  przy takich  wielkich produkcjach. Dzięki ofiarności zwykłych ludzi, za zebrane pieniądze(860 tys.zł) zrealizowano już 15% planu produkcyjnego. Udało się w tym zakresie przygotować produkcję i zrealizować pięć dni zdjęciowych. Budżet filmu wynosi 9,5 mln złotych. Już wiadomo,że znaleźli się przedsiębiorcy, którzy chcą zainwestować  5 mln złotych.
Brakuje jeszcze 3 mln złotych. Na pewno zostaną one zebrane bo producenci proponują, aby ci, którzy będą inwestować w film „Smoleńsk” mogli proporcjonalnie do włożonych pieniędzy otrzymywać dywidenty z ewentualnych  zysków z rozpowszechniania filmu, tak jak wielcy inwestorzy,pod warunkiem, że  przeznaczą na ten cel minimum 5 tys. złotych lub oczywiście wielokrotność tej sumy. Jeśli zechcą , ich nazwiska lub nazwy  firm mogą znaleźć się na napisach końcowych. Dotyczy to także dotychczasowych darczyńców.
Szczegóły na stronie:
Fot. Ewelina Pertkiewicz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: