Marek Baterowicz – inne symptomy PRL-u w III RP


policja_4

Poprzedni mój wykaz peerelowskich symptomów w III RP ( całkiem pokaźny), zamieszczony na naszych blogach ( 20.X.2014) nie objął wszystkich zjawisk, które jasno wskazują na ich post-komunistyczny charakter, a nieraz nawet na bolszewicką proweniencję.

Dzisiaj dodajmy te, które opuściliśmy z pośpiechu czy roztargnienia…

13. troskliwa ochrona pomników stawianych w epoce PRL-u tzw. wybawcom z hord Armii Czerwonej, a nieraz tubylczym „bohaterom”, którzy zasłużyli się przy instalowaniu sowieckiego reżimu. Rekord tupetu okazał Komorowski ( gdy był jeszcze masrzałkiem) lansując pomnik dla… bolszewickich najeźdźców w Ossowie! To tak jakby w Termopilach postawić pomnik Persom!

14. ulice czekają na odkomunizowanie, a w 25 lat po proklamacji III RP ustawa o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego leży nadal w Sejmie! I wiele nazw jeszcze trąci PRL-em…

15. robienie biznesu jest głównie dla wybrańców z post-komunistycznego układu, kto naiwnie chce zakładać firmę ( a nie jest w układzie kolesiów) jest tępiony podatkami lub sfingowanymi oskarżeniami i może gnić w więzieniu przez lata, zanim państwo wytoczy mu proces! Ukazał to dobitnie film „Układ zamknięty” oparty na faktach…A nie była to odosobniona historia, co potwierdza Ruch Społeczny Niepokonani 2012, skupiający osoby pokrzywdzone przez organy państwa i wymiar „sprawiedliwości”. Są niszczeni jak niegdyś tzw. „prywaciarze” w PRL-u…

15. Podobnie jak w PRL-u obywateli ściga się według klucza politycznego, przypisując im dowolne artykuły z kodeksów…Manipulowanie faktami trwa również na poziomie mediów, celuje w tym środowisko „Gazety Wyborczej”, gdzie też wydano wojnę polskiej historii, AK-owcom, tradycji i PRAWDZIE przedstawiając Polaków w najgorszym świetle.

16. I panuje nierówność wobec prawa: winni wielu afer pozostają nieosądzeni, a nawet nie przedstawiono im zarzutów, podczas gdy ściga się ucznia za nieaktualną legitymację…a studentów za protesty, które są przywilejem demokracji!

17. podwójne standardy są najbardziej może jaskrawą cechą pseudodemokracji III RP na każdym polu – w polityce, gospodarce, mediach i w kulturze, np. Antoni Krauze nie dostanie dotacji na film o Smoleńsku natomiast dofinansowanie otrzyma produkcyjniak „Wałęsa – człowiek z nadziei” czy wręcz antypolski film „Pokłosie”. Układ popiera Szymborską, nie Herberta, a pewni twórcy jak Janusz Krasiński są przemilczani.

17. III RP niestety dalej ochrania aparatczyków oraz peerelowskich generałów, co kilka dni ( 28.X.) temu pokazała próba utajnienia procesu Kiszczaka. Protestujący musieli przedzierać się przez kordony policji, broniącej wstępu na salę! A jawność procesu jest przecież cechą demokracji…

18. Jednocześnie państwo rzekomego „prawa” toczy wojnę z obywatelami, którzy kontestują relikty systemu PRL-u w najlepszej intencji, tzn. by wreszcie ta demokracja zaistniała w Polsce! Tych niepokornych ściga się z artykułu 212 kodeksu karnego mimo apeli o jego zniesienie. Tak więc ofiarami art.212 byli już Wyszkowski, Sakiewicz, Dorota Kania, Anita Gargas, Gmyz, Jerzy Jachowicz,  Ziemkiewicz i wielu innych

19. Jak w PRL-u łamie się postanowienia Konstytucji w różny sposób : czy to rozbijając legalne Marsze Niepodległości czy skazując Rymkiewicza za opinię o dziennikarzach „Gazety Wyborczej” – w III RP nie ma więc wolności słowa, a niewygodne dla władzy programy dyskusyjne w TV były od lat spychane na późne godziny nocne, nie mówiąc już o filmach nie pasujących układowi post-komuny,

20. emanacją tego układu jest reżim PO-PSL , a Platforma Obywateli ( raczej Oligarchów) kontynuuje ( choć w łagodniejszej wersji, jeśli pominąć „seryjnego samobójcę”)  praktyki stosowane przez reżim PZPR, a dotyczy to zwłaszcza użycie kodeksu naginanego do interesów władzy.

21. podobieństwa do PRL-u widać też w zwalczaniu pluralizmu w TVN, a narzucaniu w niej monolitu propagandy PO!

22. społeczeństwo w mackach takiego układu traci wiarę w jakiekolwiek zmiany, a ludzie obawiając się np. utraty pracy zapisują się do PO i nie wyrażają głośno swych poglądów.

23. władze III RP nie utożsamiają się ze świętami narodowymi ( zwłaszcza z Dniem 11 Listopada ) czy z kolejnymi rocznicami Tragedii Smoleńskiej, a nawet okazują im wrogość i tolerują obcych najemników dla zakłócania pochodów, co już zakrawa na kpiny z suwerenności, bo sam rząd ją podważa! Jest w tym całkowity brak troski o sprawy narodu, a właściwie wojna z narodem prowadzona przez rząd PO-PSL!

24. Z kolei interesy narodowe władza pomija ( jak w PRL) i gwałci w wielu rozwiązaniach gospodarki – pod naciskiem ex-imperium czy UE porzuca się np. plan budowy elektrowni w Ostrołęce, zamyka stocznie i kopalnie, gasi huty.

25. nadal – jak w PRL-u – trwa wojna z Kościołem, uległa nawet wielkiej intensyfikacji. Trwa oficjalny kurs antykościelny, ale i antyreligijny, który objawia się w promowaniu bluźnierczych widowisk, filmów i wystaw. Działa antyreligijne Centrum Sztuki Współczesnej w W-wie ( np. obrazoburcza „Adoracja”) natomiast teatry proponujące prawdziwą kulturę nie mają lokum. W wielu galeriach znieważa się krzyż i symbole wiary.

W III RP mamy też nowe zjawisko, to wojna z polskością! Jak by nie było w czasach PRL-u nie istniało systemowe niszczenie polskości, a dziś taki Wojewódzki ku uciesze oszołomów z TVN wkłada narodową flagę w …odchody, a orła nawet prezydent „wielbi” na swój sposób. Polskie symbole i godło są przedmiotem agresji, peerelczycy drwią z też polskiej historii, zaś dziejopisi na obcym żołdzie próbują skrobać  jej nową wersję. Ich „promotorem” był kiedyś Tusk z obłąkanym hasłem „polskość to nienormalność”…a dzisiaj są to stypendyści jakże ważnych fundacji, czasem międzynarodowych. W tej wojnie z polskością niepoślednią operacją jest wypychanie młodych pokoleń na emigrację zarobkową poprzez celowe pogłębianie kryzysu.

Więcej – jeśli coś przeoczyłem – znajdziemy pewnie w ważnej książce Janusza Szewczaka „Polska – kraj absurdów” ( np. wojna ekonomiczna z narodem).

Marek Baterowicz

https://marszpolonia.com/2014/10/29/marek-baterowicz-niektore-symptomy-prl-bis/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: