Prawda o smoleńskiej brzozie


800px-Tree_of_Polish_Air_Force_Tu-154_crash_(MAK_report)

Ośrodki rządowej propagandy, jak można było przewidzieć – na ile się dało – zignorowały II Konferencję Smoleńską. Większość komentarzy, wymuszonych przez wydarzenie trudne do całkowitego przemilczenia, stara się w mniej lub bardziej ograny sposób zdyskredytować jej uczestników, a sukces konferencji przedstawić w krzywym zwierciadle opinii ekspertów takich, jak Stefan Niesiołowski („całkowite brednie, które osiągnęły stan piramidalny”)

 

Ci, którzy jednak zdecydowali się oglądać transmisję „na żywo” muszą być pod wielkim wrażeniem uczestnictwa w konferencji gremium wybitnych specjalistów, uczonych o poważnym dorobku naukowym, z których wielu jest znanych i cenionych na forum międzynarodowym. Na dwudniowej konferencji wygłoszono kilkadziesiąt referatów, niektóre z nich mają fundamentalne znaczenie, jak choćby prezentacja profesora Chrisa Cieszewskiego. Konkluzje jego zespołu, uwiarygodnionego udziałem wybitnych specjalistów od analizy zdjęć satelitarnych całkowicie obalają „ustalenia” raportu MAK Millera. Dokładne określenie pozycji „pancernej brzozy” i skonfrontowanie jej ze zdjęciami satelitarnymi  z okresu przed i po katastrofie jednoznacznie ujawniło, że brzoza została złamana co najmniej pięć dni przed feralnym 10 kwietnia!

 

Próbowano bezskutecznie zaprosić ekspertów komisji rządowych do akademickiej debaty podczas posiedzeń Zespołu Parlamentarnego ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 roku oraz obu, zorganizowanych dotychczas Konferencji Smoleńskich. Członkowie komisji Millera i Laska nie mają jednak argumentów, by podjąć merytoryczną dyskusję. Nie wystarczy do tego medialny akompaniament.

 

Jak rewelacyjne ustalenia II Konferencji Smoleńskiej, poza powtarzanymi do znudzenia kłamstwami, skomentuje doktor Lasek ? Czy będzie próbował zorganizować konkurencyjną konferencję, która byłaby w stanie poważnie zakwestionować rzetelne i pełne romantycznej pasji ustalenia niezależnych naukowców i ekspertów ? W każdym przypadku jest skazany na fiasko, gdyż propaganda zawsze przegra z nauką.

Aleksander Rybczyński

1 Trackback / Pingback

  1. Wdowy po generałach poległych w Smoleńsku apelują do polskich naukowców | Marsz Polonia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: