Monodram teatralny „Wielki kolega” w Toronto


 

PlakatKwiatk

20 maja Polonia w Toronto będzie miała okazję zobaczyć monodram w wykonaniu aktorki Teatru Starego w Krakowie, Haliny Kwiatkowskiej.

Spektakl powstał w oparciu o książkę pod tytułem „Wielki Kolega”  aktorki i pisarki, która była szkolną koleżanką Karola Wojtyły, późniejszego Papieża. Wspólne lata w gimnazjum wadowickim i fascynacja teatrem – oboje grywali w szkolnych przedstawieniach, później studia na polonistyce, działalność w podziemnym

Teatrze Rapsodycznym w czasie okupacji, dojrzewanie do kapłaństwa, praca duszpasterska w Polsce i w końcu pontyfikat…

Te wspomnieniach będące historią 72 lat przyjaźni, która skończyła się wraz ze śmiercią Ojca Świętego, są przejmującym świadectwem jak kształtowała się osobowość wielkiego Polaka, czym była dla Niego przyjaźń, wierność korzeniom z których się wywodził, jaki wpływ na Niego miały literatura polska i teatr.

Halina Kwiatkowska, rocznik 1921 wciąż obecna na polskiej scenie, wieloletnia pedagog kształtująca młodych aktorów w krakowskiej szkole teatralnej, autorka ciekawych książek, świadek swojego pokolenia, dostarczy nam okazji do uczestniczenia w niezwykłym wydarzeniu. Zapraszamy na monodram „Wielki Kolega”. Tylko jeden spektakl!

 

 

Kwiatkowska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: