Komunikat o proteście pod konsulatem rosyjskim w Toronto – 10.04.2014


NY
W czwartek 10 kwietnia o godz.18 – 19:30 przed Konsulatem Generalnym Federacji Rosyjskiej przy 175 Bloor E., w Toronto, odbędzie się protest zorganizowany w IV rocznicę Tragedii Smoleńskiej.

Wzywamy Polonię z GTA, której nie jest obojętne dobro i honor Polski, do wzięcia udziału w naszym proteście, który jest częścią wielkiej akcji Polonii na całym świecie. Polonia w miejscach swego zamieszkania organizuje manifestacje pod ambasadami i konsulatami rosyjskimi, lub jeśli takich w danym mieście nie ma – w innych miejscach publicznych. Chodzi o zamanifestowanie naszej niezgody na zatrzymanie kluczowych dla śledztwa dowodów rzeczowych. Oficjalne śledztwa prowadzone przez stronę rosyjską i polską nie przybliżają nas do prawdy. Po czterech latach Polacy nadal nie znają prawdziwej przyczyny śmierci prezydenta RP i towarzyszącej mu delegacji udającej się na obchody 70 rocznicy Mordu Katyńskiego. Opinie niezależnych ekspertów są pomijane lub wyśmiewane.

Wszystkie materiały dowodowe zostały zawłaszczone przez Rosjan.
1. Wrak samolotu
2. Czarne skrzynki
3. Części samolotu zebrane przez polskich archeologów oraz protokoły z rozmieszczenia fragmentów samolotu i ludzkich szczątków
4. Telefony komórkowe, laptopy należące do ofiar
5. Pełna informacja o pracy służb specjalnych w pierwszych godzinach
po katastrofie
6. Prawdziwa „misja” samolotu IL – 76, który pojawił się nad lotniskiem przed katastrofą

Polskie instytucje nie upominają się o zwrot naszej własności będącej jednocześnie najważniejszym materiałem dowodowym. Intencje Rosji nakreślone przez śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Tibilisi w 2008 r. podczas spotkania prezydentów chcących powstrzymać agresję na Gruzję, zaczynają się potwierdzać – teraz przyszła kolej na Ukrainę. Odsłania to prawdziwe oblicze Rosji.

Obowiązkiem Polaków na emigracji, jest walczyć o prawdę o Katyniu i Smoleńsku. Tragedia smoleńska musi zostać zbadana przez niezależną komisję międzynarodową według przyjętych w świecie cywilizowanym standardów, a sprawcy którzy do niej doprowadzili, muszą być osądzeni i ukarani.

W skład komitetu protestacyjnego wchodzą:
Polonia dla Prawa i Sprawiedliwości
Tygodnik „Merkuriusz Polski”
Portal „Marsz Polonia”
„Polonia Tube TV”

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: