Bandycka logika – w trzydziestą rocznicę śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki


ksiądz Jerzy

Trzydzieści lat po męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki nadal nie znamy pełnej prawdy o popełnionej na kapelanie Solidarności zbrodni. Oficjalne ustalenia, wskazujące  trzech bandytów z SB i zastępcę dyrektora Departamentu IV Ministerstwa Spraw Wewnętrznych PRL, jako odpowiedzialnych za „działania operacyjne” i bestialskie zamordowanie księdza ciągle uważa się za obowiązujące. Po dojściu do władzy Platformy Obywatelskiej umorzono wszelkie śledztwa, próbujące zweryfikować rozpowszechnianą wersję wydarzeń poprzedzających uprowadzenie księdza Jerzego i szczegóły jego męczeństwa.

Gdyby nie wieloletnia praca – odsuniętego od sprawy – prokuratora Andrzeja Witkowskiego i bezkompromisowe śledztwo dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego nie moglibyśmy usłyszeć słów oskarżenia wobec prawdziwych mocodawców, osądzonych w pokazowym toruńskim procesie funkcjonariuszy SB. Podczas spotkania z Polonią kanadyjską w Toronto Wojciech Sumliński nie wahał się publicznie powiedzieć: „Mordercami księdza Popiełuszki byli Jaruzelski i Kiszczak przy współpracy oficerów Wojskowych Służb Wewnętrznych (czyli późniejszych WSI) i pod ścisłym monitoringiem oficerów GRU” Zdaniem dziennikarza zbrodnia na księdzu Jerzym stała się podstawą rozmów okrągłego stołu i wyznaczyła warunki funkcjonowania i zasady zarządzania III RP.

Historia dwudziestu pięciu lat polskiej „niepodległości” po ogłoszeniu „upadku komunizmu” w 1989 roku niestety tylko potwierdza te diagnozę. Jeżeli nie można wyeliminować przeciwnika metodami politycznymi, środkami perswazji, intrygami i różnymi formami zastraszenia, sięga się po „ostateczne” środki. Sposób, w jaki zamordowano Prezydenta Kaczyńskiego i wyrafinowane metody zakłamania przyczyn i szczegółów tragedii wskazuje tylko na tę samą bandycką logikę kontrolowania rzeczywistości, podobne metody realizacji bezwzględnych celów i powielanie schematów działań, zmierzających do usunięcia niewygodnych oponentów i prowadzenia cynicznej polityki, której celem jest pacyfikacja niepodległego i niezależnego społeczeństwa.

Ostatnio wiele rozgłosu wywołało aresztowanie dwóch szpiegów rosyjskich. Rozpętana wokół tego medialna ekscytacja ma za zadanie przekonać Polaków, że rządzą nimi suwerenni politycy, ich bezpieczeństwo jest zapewniane przez niezależne służby, dla których dobro ojczyzny jest najwyższą wartością. Niestety, wszystko wskazuje, że III RP kontrolowana jest przez agenturalne struktury i wystawienie dwóch szpiegowskich kozłów ofiarnych ma odwrócić uwagę od prawdziwego stanu państwa. Aresztowania i przyszły proces agentów będzie uwiarygadniał odpowiedzialnych za demontaż i cichy rozbiór Polski. To oni będą w zaciszu gabinetów wznosić toasty i wygłaszać przemówienia nad grobami ofiar.

Aleksander Rybczyński

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: