Polonia popiera prawdę i odwagę – Anita Gargas i Dorota Kania w Toronto


SONY DSC

Znane dziennikarki śledcze Dorota Kania i Anita Gargas zawitały w Toronto, gdzie spotkały się z lokalną Polonią. Do Centrum Jana Pawła II w Mississauga przyszło kilkaset osób, pragnących osobiście usłyszeć autorki bezkompromisowych filmów, artykułów i książek. Szybko okazało się, że tłum, który przybył na wieczór autorski nie zmieści się w niewielkiej salce, przygotowanej na spotkanie. Mimo perypetii z uzyskaniem dostępu do odpowiedniego pomieszczenia, nadzoru naczelnika miejscowej straży pożarnej, czuwającego nad bezpieczeństwem zatłoczonej sali, dziennikarki osobiście zapanowały nad organizacyjnym chaosem i poprowadziły spotkanie, opowiadając zgromadzonym o współczesnych metodach prześladowania i utrudniania pracy niezależnym publicystom w Polsce. Liczne procesy sądowe, wpisy do rejestru osób karanych bezskutecznie próbują zamknąć usta niepokornym reporterkom. Dowiedziano się, że Anita Gargas pracuje nad trzecim filmem śledczym, poświęconym tragedii smoleńskiej, a Dorota Kania przygotowuje kolejne książki, odsłaniające kulisy działania służb specjalnych w III RP.  Odważne, kierujące się rzetelnym dążeniem do prawdy autorki przełomowych dokumentów odpowiadały na liczne pytania oraz podpisywały filmy i książki.

Wizyta dziennikarek wywołała wielkie emocje nie tylko w Toronto, ale także we wszystkich odwiedzonych przez nie miastach Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Polacy mieszkający poza granicami ojczyzny nie stawili się na spotkaniach z ciekawości. Ich obecność to stanowcze świadectwo patriotyzmu i pragnienia uczestniczenia w wydarzeniach w Polsce.

Polonia popiera wolne słowo i odwagę w głoszeniu prawdy.

(red)

fotografie: © Aleksander Rybczyński

DSCF0323 DSCF0319 SONY DSC

1 Comment on Polonia popiera prawdę i odwagę – Anita Gargas i Dorota Kania w Toronto

  1. Do odważnych świat należy ! Cieszy że Polonia jest w Kanadzie za prawdą i niepodległą Polską racją stanu. Oby jak najdłużej !

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: