Petycja w sprawie języka polskiego w polskich szkołach w Anglii


W końcu stycznia Centrum Egzaminacyjne – Assessment and Qualifications Alliance (AQA), poinformowało, że od 2018 roku nie będzie więcej oferować uczniom możliwości zdawania egzaminu A-Level (odpowiednika matury) z języka polskiego.

To dla nas wszystkich zaskakująca informacja a decyzja podjęta przez AQA może mieć bardzo negatywny wpływ na działalność polskiego szkolnictwa w Wielkiej Brytanii w przyszłości.

Decyzja motywowana była argumentami, które nie wydają się słuszne: brak odpowiedniej ilości wykwalifikowanych egzaminatorów oraz mała ilość studentów zdających egzamin.
Polska Macierz Szkolna, zrzeszająca wszystkie polskie szkoły w Wielkiej Brytanii, sprzeciwia się tej decyzji i rozpoczyna akcję protestacyjną, mającą na celu odwrócenie decyzji AQA o zlikwidowaniu egzaminu A-level z języka polskiego po roku 2018.

 Oto, jakie działania zaplanowaliśmy na najbliższe tygodnie:
1.       Zbieranie podpisów pod założoną elektroniczną petycją kierowaną do Chief Executive AQA.
2.       Zbieranie podpisów pod drukowaną petycją w miejscach, gdzie gromadzą się Polacy: parafiach, polskich sklepach itp.
3.       Wysyłanie przez Państwa listów do Państwa lokalnych członków parlamentu.
Szczegóły:
 
1.       Petycja znajduje się tutaj:
https://www.change.org/p/andrew-hall-chief-executive-officer-aqa-aqa-keep-the-a-level-polish-exam-after-2018
Bardzo prosimy, zróbcie Państwo wszystko, co możecie, by podzielić się tym linkiem z jak największą liczbą Polaków i wszystkich innych zainteresowanych. Poprzez e-mail, Twitter, Facebook i wszystko inne media, przesyłajcie ją współpracownikom i znajomym z prośbą o podpisanie.
 
2.       Przesyłamy formularz petycji do zbierania podpisów drogą tradycyjną. Prosimy wydrukować odpowiednią ilość i przekazać do polskiego sklepu lub innego polskiego przedsiębiorstwa na Państwa terenie i poprosić o zbieranie podpisów.
Podpisy pod tradycyjną petycją planujemy zbierać do połowy kwietnia. Po tym czasie poprosimy Państwa o przesłanie podpisanych petycji na adres biura Polskiej Macierzy Szkolnej.
 
3.       Przesyłamy wzór listu do Państwa lokalnego MP (Member of Parliament). Prosimy wydrukować, podpisać, i wysłać na adres MP bądź na jego/jej adres e-mail.
Przesyłając list do MP, prosimy, poinformujcie nas o tym emailem, abyśmy mogli koordynować naszą wspólną akcję
Co jeszcze można zrobić?
 
Jeśli macie Państwo kontakt z lokalnymi mediami, poproście ich o wydrukowanie informacji o tym, że zbieramy podpisy oraz linku do petycji elektronicznej oraz informacji, gdzie najbliżej można podpisać petycję tradycyjną
Rozsyłajcie informację na temat zagrożenia A-Level z języka polskiego wszędzie, gdzie to możliwe, z linkiem do e-petycji i z prośbą o dzielenie się tą informacją dalej.
 
Działając wspólnie, zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by nasi uczniowie obecni i przyszli mieli szansę zdać egzamin A-Level z języka polskiego!
 

 

Najważniejsze. Już dziś prosimy o składanie podpisów pod petycją kierowaną do Chief Executive AQA. 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: