Apel do narodu – mamy obowiązek zmienić Polskę


SONY DSC

Antoni Macierewicz jest prawdziwym mężem stanu, przygotowanym do uniesienia ciężaru największych politycznych wyzwań. Nie zmieni tego wytrwała medialna propaganda, prowadzona od lat i mająca całkowicie zdyskredytować postać tego wielkiego polityka i Polaka. Trzeba przyznać, że umiejętne manipulacje zrobiły wielkie spustoszenie w głowach i emocjach znacznej części społeczeństwa. Wystarczy poczytać komentarze pod wiadomościami o działalności nowo mianowanego zastępcy Przewodniczącego Prawa i Sprawiedliwości.

 

Jak jest naprawdę, można się łatwo przekonać, spokojnie wysłuchując w całości licznych wypowiedzi byłego ministra Spraw Wewnętrznych rządu Jana Olszewskiego. Na spotkaniu z Polonią kanadyjską w Toronto, 15 listopada 2013 roku Antoni Macierewicz wygłosił porywający wykład, przedstawiający w kontekście katastrofy smoleńskiej perspektywy i szanse polskiej niepodległości. Słuchano go z zapartym tchem, a wiele fragmentów nosiło charakter prawdziwego manifestu, przekazanego skromnej, emigracyjnej widowni, ale mającego potencjał dokonywania historycznych przełomów.

 

Jedno z pytań z publiczności, dotyczyło możliwości koalicji z innymi partiami, po wygranych wyborach. Poseł Prawa i Sprawiedliwości zdecydowanie uciął podobne spekulacje, mówiąc o konieczności zdobycia większości w parlamencie i potrzebie samodzielnych rządów. Pytanie stało się pretekstem do niezwykle ważnej wypowiedzi, będącej właściwie apelem do narodu o podjęcie obowiązku zmiany Polski.

 

„Po dwudziestu latach destrukcji polskiej gospodarki mamy obowiązek zmienić kraj tak, jak to zmienił u siebie Pan Victor Orban. (…) który, ponieważ ma za sobą naród, może zmieniać Węgry.

(…) Jest apel do narodu, by po dwudziestu latach doświadczeń, naród podjął wreszcie decyzję, gdzie naprawdę chce iść. Czy chce iść w tę stronę, która prowadzi do stworzenia „państwa europejskiego” (…) czy chce odbudowy Polski”

Aleksander Rybczyński

 

Cała wypowiedź Antoniego Macierewicza w relacji filmowej.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: