Kiedy poznamy prawdę o Smoleńsku?


Po zakończeniu w październiku 2014 wykładu profesora Andrzeja Nowaka w Toronto, słuchacze mieli okazję zadawać profesorowi pytania. Jedno z nich dotyczyło katastrofy smoleńskiej w kontekście zestrzelenia malezyjskiego Boeinga 777, w trakcie lotu MH 17 nad Ukrainą.

Temat niewyjaśnionej i metodycznie zakłamywanej przez polski rząd i służalcze wobec niego media tragedii z 10 kwietnia 2010 jest dla wielu Polaków sprawą priorytetową, decydującą o ocenie praworządności i suwerenności naszej ojczyzny .

W tym kontekście wypowiedź profesora Andrzeja Nowaka, którego wiedza i autorytet cieszy się powszechnym szacunkiem warta jest specjalnej prezentacji. Profesor wspomina o bezskutecznych wysiłkach Holendrów, starających się uzyskać postęp w sprawie wyjaśnienia tragedii Boeinga. Dzisiaj wiemy, że udało się sprowadzić z Ukrainy, terenu objętego wojną wrak zestrzelonego samolotu.

Pomimo tego sukcesu brak zdecydowanej reakcji świata upewnił Putina w przekonaniu, że tak, jak w 2010 roku pod Smoleńskiem bezkarnie rzucił na kolana Polskę, tak w 2014, strącając malezyjski samolot pasażerski upokorzył i obezwładnił Europę Zachodnią.

ar

fot. Hanna Dobrowolska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: