Telewizja Polonia Tube – w obronie Jadwigi Chmielowskiej


Przedstawiamy relację filmową telewizji Polonia Tube – w obronie Jadwigi Chmielowskiej

Jadwiga_pod_namiotemS2010

Zdjęcia filmowe w tej informacji pochodzą ze Zjazdu we Wrocławiu z okazji 25-lecia powstania Solidarności Walczącej. Część zdjęć pochodzi z archiwum Stasi w Berlinie, gdzie ciągana dziś po sądach Jadwiga Chmielowska wraz z Kazimierzem Michalczykiem, znanym działaczem SW w Berlinie i dr Hanną Labrenz-Weiss z Instytutu Gaucka,w ramach projektu naukowego, rozszyfrowywali siatkę agentów Stasi, w Solidarności Podziemnej. Miał powstać z tych materiałów film dokumentalny dla TVP Polonia,ale w 2007 roku rządy się zmieniły.. i telewizja publiczna nie była już zainteresowana tymi materiałami.

Dzisiaj kiedy Jadzia Chmielowska, jako niezależna dziennikarka znowu musi stawiać czoło prześladowaniom, jej koledzy z Solidarności Walczącej,przypominają, jak walczyła o prawdę, nawet w najcięższych czasach.

Jadwiga Chmielowska, działaczka opozycji niepodległościowej, Członek Zarządu Regionu Śląsko -Dąbrowskiego „Solidarności” w latach 1980-81, jedna z przywódców podziemia solidarnościowego, ścigana od 13 grudnia 1981 do sierpnia 1990r listem gończym. Z wykształcenia mgr inż. elektronik, dziennikarz. Była dziennikarka TVP a obecnie publicystka, Skarbnik Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, v-ce przewodnicząca Federacji Mediów Niezależnych i Przewodnicząca Ruchu Edukacji Narodowej. Mieszka na Śląsku.

Violetta Kardynał

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: