Marek Baterowicz – BRONKOBUSEM DO TUNEZJI!


   Kandydat Platformy tzw.Obywatelskiej ( de facto Oligarchów) wybrał się aż do Tunezji,  został tam wezwany na front walki z terroryzmem. Podjął to zadanie szlachetne, o to nie mamy do niego najmniejszej pretensji, wszak z terrorem walczyć trzeba…I szedł tam w pierwszym szeregu, obok innych prezydentów i paladynów tej godnej sprawy a współczesnej jakby krucjaty.

   No dobrze, a co z terrorem w naszym Kraju ?  Dlaczego pan Komorowski nie protestuje przeciwko terrorystom w III RP ? Dlaczego tu nie staje na czele defilady bojowników idących do rozprawy z terrorem ?

   A w III RP terror różne ma oblicze – od 1989 roku jest w świetnej kondycji i wiele zawdzięcza służbom jeszcze z epoki PRL-u, które specjalizowały się w terroryzowaniu społeczeństwa. Tuż przed okrągłym stołem jeszcze ginęli księża…

   A w III RP w biały dzień ginęli nawet generałowie i politycy wysokiego szczebla – czy to w podstępnych zamachach czy w przemyślnie aranżowanych  „samobójstwach” ( np. w garażu ofiary, wypadkach samochodowych albo w biurach poselskich )…Ale tzw. serialny samobójca nie jest jedynym przejawem terroru w Polsce. Terroryści likwidują też niewygodnych świadków albo niezależnych ekspertów, szczególnie po „katastrofie” smoleńskiej, która z kolei też była przecież skutkiem terroru służb specjalnych, użytych przez układ post-komunistyczny do wojny z obozem patriotycznym, skupionym wokół śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i PiS-u. I pewnie z inspiracji zza Bugu…WSI były nafaszerowane ex-sowiecką agenturą Czyżby dlatego tak bronił ich pan Komorowski, i to jeszcze zanim układ wyniósł go na fotel prezydencki ?  Doprawdy enigma…A może właśnie nie enigma ? A kto nasyłał chuliganów  terroryzujących ludzi broniących Krzyża na Krakowskim Przedmieściu ? Kto dowodzi policją terroryzującą uczestników Marszów Niepodległości 11 Listopada ? Nie wolno nam obchodzić tego święta ? A kto strzelał do górników ?

    A terror psychologiczny i „prawny” ( np. zakaz otwierania trumien ) wobec rodzin ofiar smoleńskiego zamachu! A w ogóle wszelki terror prawny, stosowany w III RP wobec obywateli – czy to zwykłych byznesmenów ( co nie są z układu post-komuny) czy też wobec opozycjonistów krytykujących PRL-bis ( np. Rymkiewicz, Sumliński, Sakiewicz i jego „Gazeta Polska”, Ziemkiewicz ścigany też przez Michnika, ten zresztą wiele procesów wytoczył opozycji). A ostatnio ten „prawny” terror dotknął Mariusza Kamińskiego i jego współpracowników. I to w wymiarze doprawdy groteskowym, w dodatku szef instytucji walczącej z korupcją został skazany przez… obrońców przestępców. Ten rząd jest rzeczywiście  frontem obrony przestępców! Trzy lata temu uniewinniono też członków gangu z Pruszkowa, dopiero teraz przed wyborami prezydenckimi robi się szum wokół rewizji od tego wyroku. Ale tylko szum…Reżim PO-PSL udoskonalił do perfekcji maszynerię bezprawia – ale w majestacie „prawa” – która niszczy kraj, majątek narodowy, przemysł, stocznie, kopalnie, szpitale i samych obywateli. Likwiduje praktycznie państwo…Warto o tym pamiętać krusząc skorupki jajek wielkanocnych i degustując święcone. Zmieńmy więc tonację na wielkanocną:

                                        (…) z palmowch liści

                                       spływa jeszcze krew Jezusa,

                                       jej dobroć przemyje jak woda

                                          wasze serca i ręce –

                                       kiedy klękniecie w jej strugach,

                                       dławiąc pychę i dumę,

                                       popiołem posypując czoła.   ( 2011)

Marek Baterowicz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: