Oświadczenie Zarządu Stowarzyszenia Solidarni 2010


Zarząd Stowarzyszenia Solidarni 2010 w pełni popiera działania podjęte w ostatnim czasie przez Polonię Amerykańską, a zmierzające: 1. do wyjaśnienia prawdy o przyczynach i przebiegu Katastrofy Smoleńskiej 10.04.2010r. oraz 2. do  poparcia Rodziny śp. Anny Walentynowicz  – czytamy w oświadczeniu z dn.28.04.2014r.

Oświadczenie

Zarząd Stowarzyszenia Solidarni 2010 w pełni popiera działania podjęte w ostatnim czasie przez Polonię Amerykańską, a zmierzające:

1. do wyjaśnienia prawdy o przyczynach i przebiegu Katastrofy Smoleńskiej 10.04.2010r. oraz 2. do  poparcia Rodziny śp. Anny Walentynowicz w jej staraniach o możliwość odnalezienia Mamy i Babci Janusza i Piotra Walentynowiczów.

1. Uczestnicy Forum Działaczy oraz Przedstawicieli Organizacji Polonijnych USA i Kanady w dniach 12-13.04.2014r. w Amerykańskiej Częstochowie w USA, upamiętniając 4. rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem, uchwalili „Apel do Polonii Amerykańskiej oraz Rodaków mieszkających w kraju i za granicą”. Zachęcają w nim do skupienia sił Polonii na doprowadzeniu do wysłuchania publicznego (congressional hearing) sprawy tragedii smoleńskiej w Kongresie Stanów Zjednoczonych Ameryki.
tekst Apelu dostępny tutaj:

https://marszpolonia.com/2014/05/02/apel-do-polonii-amerykanskiej-oraz-rodakow-mieszkajacych-w-kraju-i-za-granica/

2. Grupa działaczy polonijnych zredagowała list do  Komisji Łączności z Polakami za Granicą Sejmu RP – w obronie dobrego imienia śp. Anny Walentynowicz i jej Bliskich oraz z prośbą o interwencję. Z serca solidaryzujemy się z Rodziną Anny „Solidarność” oraz zachęcamy wszystkie środowiska do podpisywania tego listu do sejmu RP.

tekst listu dostępny tutaj:
http://solidarni2010.pl/27722-nasz-news-polonia-z-usa-sle-listy-do-sejmu—gdzie-jest-sp-anna-walentynowicz.html

Obie inicjatywy polecamy najwyższemu zaangażowaniu opinii publicznej w Polsce i poza granicami. Apelujemy o aktywność Oddziałów Terenowych naszego Stowarzyszenia.

Od naszej determinacji, odwagi i wytrwałości zależy los Polski.

Zarząd Stowarzyszenia Solidarni 2010

Prezes Zarządu – Ewa Stankiewicz 
v-ce Prezes Zarządu – Jacek Kazimierski 
Natalia Tarczyńska 
Jadwiga Chmielowska 
Grzegorz Kutermankiewicz

Warszawa 28.04.2014r.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: