Antoni Macierewicz – czy odzyskamy Polskę Prezydenta Lecha Kaczyńskiego ?


SONY DSC

Wystąpienie ministra Antoniego Macierewicza 15 listopada 2013 w Toronto było właściwie w całości poświęcone tematyce smoleńskiej. Prezentując kolejne fragmenty, starałem się zaprezentować je w integralnych częściach tak, by ułatwić spokojne zapoznanie się z całością, bez konieczności poświęcenia paru godzin „non stop” na obejrzenie filmowej relacji. Wykład Antoniego Macierewicza był jednak tak znakomicie przygotowany i zaprezentowany, że dokonując wyboru – nie mogłem pominąć żadnego fragmentu tej fascynującej opowieści.

Pierwsza część wykładu była w znacznej części skoncentrowana na osobie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego wielkiej wizji Polski wśród innych państw europy Środkowej. Poseł mówi w niej także o szansach Polski na zachowanie niepodległości, konflikcie Gruzji z Rosją, roli Prezydenta Kaczyńskiego w powstrzymaniu rosyjskiej inwazji na Gruzję, jego międzynarodowej pozycji i szacunku, z jakim pamięć o nim jest kultywowana przez Gruzinów. W całości, tworzy to piękny esej o „fundamentach polskiej racji stanu”, „porozumieniu państw i narodów”, a także o „polskim dobrobycie i wolności”, które tak łatwo możemy utracić.

Spotkanie, wzorowo zorganizowane przez Klub „Gazety Polskiej” w Toronto trwało ponad dwie godziny.

Czy odzyskamy Polskę Prezydenta Lecha Kaczyńskiego ?

Fragment, dotyczący kwestii sugerowanej „antyrosyjskości ” Polaków i możliwości współpracy z Rosją.

Kolejny fragment wystąpienia Pana ministra Antoniego Macierewicza w Toronto jest rejestracją szczegółowej graficznej analizy rozpady Tupolewa nad Smoleńskiem. Pierwsza prezentacja miała miejsce podczas posiedzenia Zespołu Parlamentarnego. Podczas spotkania z Polonią Antoni Macierewicz zajął się jednak bardzo wnikliwie opisem kolejnych elementów znakomitej wizualizacji. Całość wizualizacji zarejestrowana jest poniżej.

Poruszający fragment o metodach propagowania kłamstwa smoleńskiego wśród Polaków i na świecie:

fotografie: © Aleksander Rybczyński

1 Trackback / Pingback

  1. O seryjnym samobójcy i śmierci chorążego Remigiusza Musia – Antoni Macierewicz | Marsz Polonia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: