Marek Baterowicz – ROZSTRZELAĆ NARÓD ?


    Niedawne zajścia w Jastrzębiu-Zdroju skończyły się dramatycznie. Policja ostrzelała protestujących górników, którzy próbowali wtargnąć do siedziby Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Użyto podobno kul gumowych, ale czy na tym poprzesta reżim PO-PSL kierujący planem likwidacji Polski ?  Partie o cechach dyktatorskich robią wszystko, by nie oddać władzy. Fałszowanie wyborów na razie wystarcza w III RP, ale w takiej Wenezueli rząd post-marksistowski zamierza już użyć ostrej broni w celu tłumienia manifestacji. Tę nową regulację ogłoszono 27 stycznia br, aprobował ją minister obrony, a zarazem generał Vladimir Padrino Lopez ( przyjmowanie imienia „Vladimir” na cześć Lenina zdarzało się często w Ameryce Południowej). U nas jeszcze strzela się gumą, za to do akcji w Jastrzębiu ściągnięto odwody policji aż z Katowic, Bielska-Białej i Mikołowa. Mobilizacja siły była rządowi potrzebna dla rozpędzenia górników, oszukiwanych od lat, a teraz łudzonych gruszkami na wierzbie.

   Jak mogło dojść do tak rozpaczliwej sytuacji w Polsce ? Pozbawionej już stoczni, większości przemysłu, a teraz walczącej o kopalnie. Wiele wyjaśnia lektura „Resortowych dzieci” ( także „Czerwonych dynastii” prof. J.R.Nowaka ), gdzie zebrano materiały o grubych rybach PRL-u , z uwzględnieniem historii ich rodzinnych klanów. „Resortowe dzieci” ( opatrzone archiwalnymi dokumentami, przypisami i indeksem) są solidnym źródłem wiedzy o straszliwej epoce PRL-u, którą dzisiaj próbują wybielić etatowe gwiazdy TV jak Monika Olejnik czy Justyna Pochanke, także dyżurni historycy nieraz z 20-letnim stażem w PZPR czy młodszy dr Eryk Krasucki ( Szczecin) albo wręcz ją przekręcić jak Jan Gross. Ba, w PRL-u było jeszcze gorzej: naukowe kariery robili oficerowie KBW ( Bauman) czy UB ( Raps-Nazarewicz ),  wymienieni w obu wspomnianych tu książkach.. Nie można pominąć i żałosnej roli takich środowisk jak redakcja „Gazety Wyborczej”, jej ataków na lustrację, patriotyzm, na AK lub podważanie raportu z weryfikacji WSI.  Ale we wstępie do „Resortowych dzieci” czytamy też o Alei Przyjaciół, warszawskiej uliczce ocalałej ze zniszczeń po Powstaniu, gdzie natychmiast ulokowała się powojenna nomenklatura komunistów, w tym wielu przysłanych nam przez Stalina. Tam –  mieszkania przedwojennej inteligencji zasiedlili funkcjonariusze aparatu partyjnego i represji ( str. 18), a te same apartamenty ( przed wojną budowano dobrze!) są nadal w posiadaniu post-komunistycznych elit. I – jak piszą autorzy „Resortowych dzieci” – w Alei Przyjaciół splata się świat mediów, służb i biznesu kształtujący polityką III RP, która w rzeczywistości jest pochodną tych środowisk” ( str.22). Z tego bastionu antypolskości promieniują złe prądy na cały kraj i na Sejm.

    A że od czasów peerelowskich Aleję Przyjaciół zamieszkują ludzie, dla których interes Polski absolutnie nic nie znaczy, owa III RP coraz bardziej przypomina ruinę. Niektórzy lokatorzy jak Ozjasz Szechter byli wręcz wrogami Polski, współpracując przed wojną z NKWD. Owi działacze KPP wykonywali polecenia z Moskwy.  W r.1934 Szechter został więc skazany na osiem lat pozbawienia wolności. Szczegóły tej sprawy przypomina oświadczenie IPN-u, cytowane w książce ( str.25). Natomiast po wojnie, w uznaniu zasług dla Kraju Rad, ten sam Ozjasz Szechter otrzymał komfortowy apartament w Alei Przyjaciół z tarasem i widokiem na Park Ujazdowski. Tam stalinowskie podręczniki historii pisała jego żona Helena, tam wychowywał się ich syn Adam Michnik, który – po krótkim okresie buntu przeciwko systemowi – od roku 1989 znowu związał się z obozem post-komuny,  i fanatycznie bronił Jaruzelskiego i Kiszczaka, proklamując ich nawet ludźmi…honoru! O licznych kontaktach Michnika z Kremlem czytamy w „Biuletynie IPN” ( 2004, nr.4) w tekście „Rok 1989 w moskiewskich szyfrogramach”.  Michnik odwiedził nawet Moskwę przed nominacją ( bo nie były to wybory!) Jaruzelskiego na prezydenta III RP i był przeciwny wyprowadzeniu sowieckich dywizji z Polski.

    W Alei Przyjaciół są i nowi lokatorzy. Jan Palikot – wielbiący Michnika – kupił mieszkanie tuż obok niego. Tam też mieszczą się fundacje Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich.  Postępuje zatem infekcja tego przedwojennego skrawka Warszawy. Przetrwały i stare mikroby peerelowskiego reżimu, nierzadko zarejestrowani jako tajni współpracownicy slużb specjalnych ( patrz str.13-16, częśc nazwisk podano w przypisach wraz z kryptonimami ). Książka Doroty Kani, Jerzego Targalskiego i Macieja Marosza jest bezsprzecznie kopalnią pikantnych informacji o elitkach, które manipulują  Polską bez przerwy od epoki stalinizmu. W tych manipulacjach brał niedawno udział nawet pewien rezydent, prof.Norman Davies – historyk wyborny, lecz nieraz mało dokładny ( a może stronniczy ?) i tak dalece opętany przez PO, że partię opozycji nazwał …sektą (?).

   Oczywiście moce zła działają swobodnie i poza Aleją Przyjaciół, bo w roku 1945 historia wymknęła się z rąk Polaków i nadal piszą ją nie Polacy, ale wrogowie naszej Ojczyzny. Potwierdza to lektura „Czerwonych dynastii” i  „Resortowych dzieci”, a najsilniejsze wektory antypolskie znajdują się na Kremlu. Tak było i w roku 1939, gdy podpisywano pakt  Ribentropp-Mołotow.

   Tymczasem za trzy miesiące wybory prezydenckie, co właśnie ogłosił nam człowiek, który zalecał „dorzynać watahy”! Te „watahy” to ostatnia reduta polskości, czego nie pojmują lemingi. A – jeśli wierzyć sondażom – obecny prezydent ma poparcie 52% wyborców (?), lecz nie reprezentuje obozu patriotów. Kiedyś proponował wznieść pomnik bolszewickim najeźdzcom z r.1920…Bronił WSI, naszpikowanej ex-sowieckimi agentami…Wieszczył, że Prezydent gdzieś poleci, a potem pośpiesznie zajął Jego miejsce wbrew oficjalnej procedurze…Zwalczał obrońców smoleńskiego krzyża… Zminimalizował ofiary rzezi na kresach…Tylki oficjalnie czci Żołnierzy Wyklętych, gdy III RP dalej zaciera ich ślady…Obojętnością darzy też ofiary PRL-u, promując katów…Nie ma programu naprawy państwa, ani walki z bezprawiem i korupcją…A sam uwikłany jest w aferę raportu o WSI…Milczy, kiedy z okazji 70-lecia wyzwolenia obozu  Auschwitz-Birkenau na całym świecie pisano o…polskich obozach śmierci…Milczy, gdy antypolska koalicja zamyka ( niby restrukturyzacja ) kopalnie i gdy strzela się do górników… Takiego to „dobrego wujka” lansują nam na drugą kadencję prezydentury?! Czy Polacy oślepli ? W „Warszawskiej Gazecie” (6.2.2015) M..Kokoszkiewicz nazwał Komorowskiego „pupilem WSI i polskim Putinem” o wyglądzie jowialnego wujaszka.

   Wujaszka, który ma szczególnych doradców  jak prof. Tomasz Nałęcz ( historyk o długim partyjnym stażu!) nie dostrzegł polskich wiosek na Wołyniu albo prof. Roman Kuźniar ( politolog z inklinacjami do Wschodu, a w PZPR od 1970 do 1990 ). Wujka, który czapkował gen.Jaruzelskiemu. Wielokrotnie Komorowski powraca na stronach „Resortowych dzieci”,  pierwsza dama tylko raz ( str.405), a za to wymownie.

    A w kraju rośnie napięcie, oprócz zdesperowanych górników protestują  nabrani rolnicy. I trzy centrale związkowe przygotowują solidarnie ogólnopolski protest, ponieważ rząd premier Kopacz unika dialogu ze społeczeństwem likwidowanej Polski. Jak się to wszystko skończy ?  I czy policjanci wierni władzy przystąpią do rozstrzelania narodu ? Nie wiedzą, że od  Jałty służą obcej agenturze ? Polsce potrzebny jest rząd dbający o polskie interesy. Kiedy wyborcy zlitują się nad Ojczyzną i wybiorą taki rząd ?

 Marek Baterowicz

il. Andrzej Wróblewski, Rozstrzelanie

1 Comment on Marek Baterowicz – ROZSTRZELAĆ NARÓD ?

 1. Jeden z najtrafnieszych komentarzy na temat obecnej sytuacji w Polszczy.
  Na to ostatnie pytanie zawarte powyzej, niestety jest tylko smutna odpowiedz ze pewnie nigdy … Poniewaz mafie rzadzace na uslugach naszych wrogich nam sasiadow Niemcow I Rosji nigdy nie oddadza wladzy w procesie wolnych wyborow. Ostatnie wybory dowiodly ze w Polsce nie ma szans na wolne wybory I system jest tak zorganizowany by zawsze oni mogli sfabrykowac wyniki wyborow co zostalo tak wyraziscie dowiedzione podczas ostatnicy wyborow samorzadowych. A polski system nie-sprawiedliwosci zawsze uciszy wszelkie protesty…
  W panstwie bezprawia jakim jest wspoczesna Polska to bezprawie jest zapewnione przez skorumpowany kryminalny system sprawiedliwosci z po-PRLowskimi sedziami I armii prokuratorow zaleznych od I poslusznych obecnemu mafijnemu rezimowi. Onie juz nie dopuszcza do zminay wladzy w zadnym demokratycznym procesie.

  Jedyna szansa na zmiane system w polsce jest ogolnonarodowy a moze nawet zbrojny zryw I revolta cos na miare rewolucji … ale obecny rezim sie juz przed tym zabezpiecza zmianami w prawie (Bredzislaw Komoruski I komitet obrony narodowej) ktore pozwalaja na obca interwencje zbrojna w Polsce czy to z Rosji czy lidera I dyktatora UE Niemiec by zapobiec takiej eventualnosci w imie bezpieczenstwa panstwa … oni wymorduja polowe narodu jak bedzie trzeba a wladzy I tak nie oddadza …

  Musimy sobie zdac sprawe jak bardzo na reke jet “obecny kolejny rozbior Polski” I odebranie Narodowi Polskiemu zupelnie kontroli nad ekonomia panstwa, kultura, srodkami produkcji, bankowoscia, prawem, nauka, wyzszym nauczaniem I systemem szkolnictwa, procesem legislacyjnym, srodkami masowego wplywu I przekazu zuplenie na miare panstwa kolonialnego. Jest to UE I Rosji bardzo na reke. Polski narod staje sie tu zniewolonym zakladnikiem bez wplywu na swoja dole, terazniejszosc i przyszlosc!

  Popieram Dude, PIS I Polska Opozycje I bede glosowal za wszystkim co moze pomoc obalic ta bande co zniszczyla III Rzeczyposwpolita ale jednak nie jestem optymista w tym procesie I wydaje mi sie ze jest juz za pozno by odwrocic szkody poczynione przez POst-komune w Polsce.

  Ksiazka “Resortowe Dzieci” powinna jednak stac sie lektora obowiazkowa w polskich szkolach srednich! Historia zostala zaklamana I skasowana a mlode polskie pokolenia staja sie w wiekszosci poslusznymi zdezorientowanymi I wynarodowionymi europejskimi lemingami!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: