Nowy Jork: Msza z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego


299351

Zaproszenie dla wszystkich Polaków i Przyjaciół Polski w USA.
 
 
 

Proszę Państwa, drodzy przyjaciele, kochani.
Po dwóch miesiącach starań uzyskaliśmy zgodę od katedry Świętego Patricka na Manhattanie na specjalna Mszę Świętą w języku polskim z okazji 70 Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego. Przygotowaliśmy skromny program artystyczny. Msza Święta wraz z częścią artystyczna odbędzie się w piątek, 1 Sier pnia,o godzinie 19 ( czyli 7 pm). Zapraszamy Was wszystkich.
Jesteśmy dumni,ze w najznamienitszej Katedrze w Nowym Jorku, z naszej inicjatywy i staraniem, z udziałem naszych polskich księży, odbędzie się msza święta w JEZYKU POLSKIM, i to w dniu Wybuchu Powstania. Prosimy, liczymy na wasz tłumny udział. Zapraszamy Rodziny Radia Maryja, Kluby Gazety Polskiej,przyjeżdżajcie, nawet z Filadelfii, z New Jersey czy z Connecticut. Parafie z Brooklynu, z Queensu, z Long Island, dołączcie do nas. Kluby sportowe, organizacje patriotyczne, Kluby katolickie, Harcerzy a szczególnie Weteranów, SWAP-y, bądźcie obecni z nami, we wspólnej modlitwie w tym specjalnym dniu i specjalnym miejscu. Zapraszamy szczególnie tych z Was, którzy maja rodziców lub dziadków, którzy brali udział w Powstaniu. Przyprowadźcie naszych Bohaterów. Wypełnijmy Katedrę po brzegi. To będzie piękna i wzruszająca uroczystość! Przyjdźcie z rodzinami, przyjaciółmi, kolegami i koleżankami.
Katedra jest ogromna, pomieści nas wszystkich. Dajmy świadectwo ze jesteśmy Polakami, ze BOG HONOR i OJCZYZNA są tez tu, w Nowym Jorku i będą trwać wiecznie! Puki my żyjemy.
Witold Rosowski
Solidarni2010 Nowy Jork
Katedra Świętego Patryka na Manhattanie znajduje się przy 5 Alei miedzy 51 a 52 Ulicą.
Piątek, 1 Sierpnia, godzina 19 (7 pm)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: