Maria Szonert – Binienda: Prawda, godność, tożsamość


DSCF0105

Tragedia Smoleńska – Prawda – Godność – Tożsamość: to tytuł referatu jaki przedstawiła mec. Maria Szonert Binienda w sobotę 12 kwietnia uczestnikom Forum Działaczy oraz Przedstawicieli Organizacji Polonijnych z USA i Kanady oraz uczestnikom IV Rocznicy Obchodów Katastrofy Smoleńskiej w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Amerykańskiej Częstochowie, Doylestown, stan Pensylwania.

Referat ten zawiera niezwykle głęboką analizę sytuacji w jakiej znalazła się Polska i to analizę zarówno w obliczu niedawnych, tragicznych wydarzeń z 10 kwietnia 2010 i ich następstw – jak i uprzednich uwarunkowań historycznych oraz zbrodni wobec Narodu Polskiego, będących skutkiem wybuchu II Wojny Światowej. Wykład odnosi się również do najnowszej sytuacji geo-politycznej pod kątem obecnych wydarzeń na Ukrainie. Mec. Maria Szonert Binienda analizuje sytuację Polski z perspektywy i pod kątem czterech, najbardziej ważących losy Narodu i Państwa Polskiego okresów: Ery Katyńskiej, Ery Papieskiej, Ery Smoleńskiej i Ery Krymskiej. Analiza ta jest niezwykle prawdziwa i oczywista chociaż z punktu widzenia chrześcijańsko – zachodniego dorobku moralno – kulturowego, przerażająca i brutalna w obnażanych w niej faktach.

Równie trafnie, w drugiej swojej części, referat odpowiada na pytania – co więc teraz robić? Jak walczyć o Polskę? Warto aby to ważne wystąpienie zostało rozpropagowane jak można tylko najszerzej, zarówno w Polsce jak i poza jej granicami. Zawarte bowiem w nim treści stać się mogą swoistym “światełkiem w tunelu”, drogowskazem w tych niezwykle trudnych i stanowiacych kolejne, znowu zresztą w pewien sposób ostateczne wezwanie dla przyszłości Narodu Polskiego, czasach.

(za Tv Niezależna Polonia )

fotografia: Aleksander Rybczyński

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: