Przesłanie do Rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej


na ręce Pani Magdaleny Merty,
15 kwietnia, w dniu odsłonięcia tablicy, upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej w Brampton, Ontario

Kiedy umierają najbliżsi, stajemy bezbronni wobec tragedii śmierci, oddzielającej nas bezpowrotnie od tych, których kochaliśmy najbardziej. Nie przemawiają wtedy racjonalne argumenty, ani wiara, pozwalająca wierzyć w dalszy ciąg ziemskiej wędrówki, pod czułą i miłosierną opieką Boga.

Zwykle nie jesteśmy wtedy sami: podtrzymuje nas rodzina, przyjaciele i bezinteresowne osoby, potrafiące współczuć i okazać życzliwą pomoc. Można także liczyć na wsparcie urzędów i instytucji, wyjaśniających przyczyny zgonu. Nie stało się tak w przypadku tragedii smoleńskiej. Rząd III RP, prowadząca śledztwo wojskowa prokuratura i będące na usługach propagandy media pozostawiły rodziny ofiar Smoleńska w bezsilnej izolacji, skazane na wysłuchiwanie kłamstw, mataczenia i upokarzających insynuacji.

Trudno pogodzić się z każdą śmiercią. Wszystkim Polakom, dla których Polska to nie tylko miejsce urodzenia, ale także dziedzictwo, uszlachetnione historią walki o niepodległość, trudno pogodzić się ze śmiercią Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz elity wolnej Ojczyzny. Tym bardziej jest to bolesne, że dochodzenie do prawdy i żądania uczciwego wyjaśnienia przyczyn tragedii są ośmieszane, przemilczane i przedstawiane w krzywych zwierciadłach niewybrednych kłamstw i oszczerstw.

Z wielkim szacunkiem i bólem obserwujemy gehennę, przez którą przechodzą najbliżsi poległych pod Smoleńskiem. Szczególnie tych rodzin, które nie godzą się na obowiązujące wersje wydarzeń i bagatelizowanie skali tragedii i wynikających z niej konsekwencji dla suwerenności Polski. Decydujących się walczyć o prawdę i dobre imię tych, którzy zginęli o świcie, w imię Boga, Honoru i Ojczyzny. Pielgrzymujących do najdalszych zakątków świata w nadziei, że poruszy to sumienia wpływowych polityków, że otworzy oczy dziennikarzom, że przybliży dzień, w którym przerażająca prawda zostanie wyjaśniona.

Wierzmy głęboko, że ten dzień nie jest daleki. Musimy się zjednoczyć i z determinacją domagać się rzetelnego wyjaśnienia tej, otoczonej mgłą kłamstw tragedii. Poświęcić nasze umiejętności, możliwości i dobrą wolę, by wszyscy odważni ludzie, nie odwracający się od faktów politycy, uczeni, prawdziwe patriotyczne elity nie były osamotnione w walce o wyjaśnienie tajemnicy zbrodni 10 kwietnia 2010 roku. By nie były osamotnione rodziny ofiar, by heroiczna śmierć ich najbliższych stała się początkiem Zmartwychwstania prawdziwie wolnej Polski.

Aleksander Rybczyński

Opublikowane na portalu www.pomniksmolensk.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: